HAJÁNECKÉ KOLEČKO
HAJÁNECKÉ KOLEČKO
Cyklozávod pro děti "Hajánecké kolečko"


    Soutěží se na krásné rovinaté trase (30 % silnice, 70 % přírodní cesty) s cílem na vrcholu s úžasným výhledem nejen na celou trať, ale i do dalekého okolí. Jeden okruh, tj. „kolečko“, měří přibližně 2 km a jednotlivé kategorie jedou jejich různý počet, od 1 do 3 kol, podle věku a zdatnosti. Závody odrážedel probíhají na rovném asfaltovém úseku. V prostoru startu a cíle bude krytá plocha pro případ horšího počasí. Samozřejmostí je u nás i skvělé občerstvení pro děti i dospěláky, skákací hrad pro nejmenší, stejně jako umývárna kol a travnaté parkoviště pro všechny, kdo dorazí. V době závodu bude provoz aut na kopci zastaven, proto je nutné dorazit na místo před prvním startem závodu.

                                                                                                                                                                                        Petr Malášek

    Každý, kdo jezdí na kole, ví, že existuje závod, který se jmenuje francouzské kolečko. Ale jsou i další kolečka: španělské a italské. Miliony cyklistů na světě sní o účasti na těchto závodech, ale jen několika stovkám se to povede. Ke třem slavným velkým kolečkům (Tour de France, Vuelta a Espana a Giro d’Italia) přibylo předloni úplně nové malinké kolečko Hajánecké.

    První tři kolečka jsou pro dospěláky, jako jsou Sagan nebo Bárta, ale naše Hajánecké kolečko je pro ty úplně nejmenší adepty cyklistiky. Velká a proslulá kolečka trvají tři týdny a měří tisíce kilometrů, zatímco Hajánecké kolečko se měří v metrech a trvá jen několik minut.

    Co mají všechna ta kolečka společného? Jsou to cyklistické závody s úžasnou atmosférou, dechberoucími výkony, tvrdými souboji do posledního metru, ale i s krásnou přírodou v okolí trati a skvělou organizací. Hajánecké kolečko proběhne letos ve stejném termínu jako 100 Giro, ale my ze Spolku Vinohrad, co závod organizujeme, doufáme, že si tišnovské děti vyberou 13. května to správné kolečko.


   
Sponzoři závodu
Propozice
HAJÁNECKÉ KOLEČKO
ZÁVOD JEDNOTLIVCŮ
2,250 km
+38m / -38m
ASFALT 30%, POLNÍ CESTA 70%

V MÍSTĚ STARTU
DO 10:50
11:00
Název závodu:
Druh závodu:
Délka trati:
Převýšení:
Charakter trati:

Přihlášky:
Prezentace:
Start:
Výškový profil tratě START - CÍL
START - CÍL
Kategorie: